İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Uzaktan eğitimimizin bugünkü etkinliğinde artık materyalleri kullanarak ritm aleti marakas yaptık, sonrasında ise Dünyanın İşleyişi temamızda öğrendiğimiz Gökyüzünde Neler Var ? isimli şarkımızı tekrar ettik.

Marakas Yapalım - Uzaktan Eğitim
arama sonuçları

Marakas Yapalım - Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitimimizin bugünkü etkinliğinde artık materyalleri kullanarak ritm aleti marakas yaptık, sonrasında ise Dünyanın İşleyişi temamızda öğrendiğimiz Gökyüzünde Neler Var ? isimli şarkımızı tekrar ettik.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2023
İSTEK Okulları istekyalova.com
Öğrenme; kişinin duygularını, düşüncelerini, bilgilerini ve davranışlarını yaşadığı deneyimlerle bütünleştirme sürecidir.

Öğrenme; kişinin duygularını, düşüncelerini, bilgilerini ve davranışlarını yaşadığı deneyimlerle bütünleştirme sürecidir. Öğrenme sürecine hayat boyu devam eden sosyal ve duygusal öğrenme de dâhildir. Sosyal ve duygusal öğrenme, kişinin bilgilerini, yeteneklerini ve davranışlarını kullanarak sağlıklı bir kişilik geliştirmesini, davranış yönetimi edinmesini ve kişisel hedeflere ulaşabilmesini içerir. Kişiler bu sayede duygudaşlık sergileyebilme, ilişki kurma ve yönetebilme, karar verme ve sorumluluk sahibi olmayı öğrenirler.

Yapılan araştırmalara göre; sosyal-duygusal yeterlilik; öğrenilebilen, örnek teşkil eden ve hayata geçirilebilen bir kavramdır. Sosyal - duygusal öğrenme ile çocukların öz düzenleme becerileri gelişir, böylece okulda- yaşamda daha başarılı olurlar. Sosyal ve duygusal yeterliliği olan çocuklarda; duygudaşlık kurarak başkalarının duygularını anlayabilme, zorlayıcı duygularla başa çıkabilme, kişilerarası sorun çözebilme ve arkadaşlıklar geliştirme becerileri
gelişmiştir.

Sosyal - duygusal alandaki beceriler beş gruba ayrılmıştır.

 •  Öz farkındalık: Bireyin duygularının farkında olmasıdır böylece davranışlarını kontrol etmesi kolaylaşır.
 •  Öz yönetim: Bu sayede duygular, düşünceler ve davranışlar düzenlenir.
 •  Sosyal farkındalık: Bireyin kendi duygularına odaklanması kadar duygudaşlık yoluyla başka bireylerin duygularının da farkına varmasıdır.
 •  İlişki becerileri: Bireyin sosyal ilişkiler kurması ve bunları devam ettirebilmesidir.
 •  Sorumlu bir biçimde karar verme ve problem çözme: Bireyin bulunduğu sosyal ilişkiler içinde kendisinin- başkalarının duygularını da düşünerek karar verme ve bu sayede çatışma çözme becerilerinin gelişmesidir.

Sosyal ve duygusal beceriler, bilişsel düzenleme becerileri ile birlikte çalışır. Sosyal-duygusal becerileri destekleyen eğitim uygulamaları okul öncesi eğitimden başlayarak edinen çocuklarda; akademik başarının; okuldaki bireysel/sosyal çevrenin, kariyer planlarına ulaşma hedefinin daha gelişmiş olduğu tespit edilmiştir.

İSTEK Yalova Okullarında öğrencilerimizin duygusal ve sosyal gelişimini destekleyen eğitim programlarımız sayesinde öğrencilerimizin;

 •  Kendilerini ve başka insanları kapsayan görevlerde sorumluluk bilinçlerinin ve başarılarının arttığı,
 •  Özdüzenleme becerileri sayesinde dikkatlerini toplayarak o anda uğraştıkları işe devam ettikleri,
 •  Sınıf ve okul içinde olumlu bir ortam oluştuğu,
 •  Akademik başarının yükseldiği,
 •  Daha çözüm odaklı oldukları,
 •  Duygusal zorluklarla başa çıkma oranlarının yükseldiği ve
 •  Planlanan kariyer hedeflerine ulaştıkları gözlemlenmiştir.
Öğrenme; kişinin duygularını, düşüncelerini, bilgilerini ve davranışlarını yaşadığı deneyimlerle bütünleştirme sürecidir. Öğrenme sürecine hayat boyu devam eden sosyal ve duygusal öğrenme de dâhildir. Sosyal ve duygusal öğrenme, kişinin bilgilerini, yeteneklerini ve davranışlarını kullanarak sağlıklı bir kişilik geliştirmesini, davranış yönetimi edinmesini ve kişisel hedeflere ulaşabilmesini içerir. Kişiler bu sayede duygudaşlık sergileyebilme, ilişki kurma ve yönetebilme, karar verme ve sorumluluk sahibi olmayı öğrenirler.

Yapılan araştırmalara göre; sosyal-duygusal yeterlilik; öğrenilebilen, örnek teşkil eden ve hayata geçirilebilen bir kavramdır. Sosyal - duygusal öğrenme ile çocukların öz düzenleme becerileri gelişir, böylece okulda- yaşamda daha başarılı olurlar. Sosyal ve duygusal yeterliliği olan çocuklarda; duygudaşlık kurarak başkalarının duygularını anlayabilme, zorlayıcı duygularla başa çıkabilme, kişilerarası sorun çözebilme ve arkadaşlıklar geliştirme becerileri gelişmiştir

 

Sosyal- duygusal alandaki beceriler beş gruba ayrılmıştır.

 • Öz farkındalık: Bireyin duygularının farkında olmasıdır böylece davranışlarını kontrol etmesi kolaylaşır.
 • Öz yönetim: Bu sayede duygular, düşünceler ve davranışlar düzenlenir.
 • Sosyal farkındalık: Bireyin kendi duygularına odaklanması kadar duygudaşlık yoluyla başka bireylerin duygularının da farkına varmasıdır.
 • İlişki becerileri: Bireyin sosyal ilişkiler kurması ve bunları devam ettirebilmesidir.
 • Sorumlu bir biçimde karar verme ve problem çözme: Bireyin bulunduğu sosyal ilişkiler içinde kendisinin- başkalarının duygularını da düşünerek karar verme ve bu sayede çatışma çözme becerilerinin gelişmesidir.

Sosyal - duygusal beceriler, bilişsel düzenleme becerileri ile birlikte çalışır. Sosyal - duygusal becerilerini içeren eğitimleri- uygulamaları, okul öncesi eğitiminden başlayarak edinen çocuklarda; akademik başarının, okuldakibireysel sosyal çevrenin, kariyer planlarına ulaşma he

İSTEK Okullarımızda öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek için 2. Adım Sosyal – Duygusal Öğrenme Programı uygulanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin;

 • Kendilerini ve başka insanları kapsayan görevlerde sorumluluk bilinçlerinin ve başarılarının arttığı,
 • Öz düzenleme becerileri sayesinde dikkatlerini toplayarak o anda uğraştıkları işe devam ettikleri,
 • Sınıf ve okul içinde olumlu bir ortam oluştuğu,
 • Akademik başarının yükseldiği,
 • Öğrencilerimizin daha çözüm odaklı oldukları,
 • Duygusal zorluklarla başa çıkma oranlarının yükseldiği ve
 • Planlanan kariyer hedeflerine ulaştıkları gözlemlenmiştir
Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

protein tanımı cocuklar uzatan egitim 2 18.1 % istekobs.com 1 9 % istek kabul sınavı 1 9 % paccal kamyon 1 9 % ayin evreleri 1 9 % istek.obs 1 9 % ayin dort ana evresi 1 9 % solmayan çiçek mail 1 9 % elif.kilic.yo.11@istek.k12.com. yalova 1 9 % 7/b mat güneşin büyüklüğü ve güneş sistemindeki ve öbür gezegenlerin adı ve büyüklükleri 3 23 % solmayan çiçek mail 2 15.3 % pascal prensibi 1 7.6 % 4 sınıf suda yüzen ve batan maddeler konu anlatımı pdf 1 7.6 % suda yüzen maddeler sunum 1 7.6 % 895028227464 1 7.6 % doğal unsurlar ve beşeri unsurlar 1 7.6 % akbim obs giriş istek 1 7.6 % akbim obs giriş 1 7.6 % ayın ana evreleri ergenlik dönemi sunu 1 14.2 % perspektif cizimi 1 14.2 % matematik açıları ölçme 4.sınıf 1 14.2 % istek vakfı ortaokul soruları 1 14.2 % jpeg 23 nisan ataturk 1 14.2 % http //www.istekyalova.com/obs 1 14.2 % www. - . / % % ! &/5&5353 35& &5&00rhclhex_z_hx29asihzlc7pziruejwbltwytkmf59pheaaukiealw_wcb ayın evreleri neden yirmi dokuz gün su döngüsü bilgi 1 3 % istek obs 1 3 % 2177061333152 1 3 % 4303002456054 1 3 % akbim obs kuşadası istek 1 3 % yks sınava ne götür meliyim fidel arjen güneş istek okulları çalışma alışkanlıkları değerlendirme ölçeği 1 16.6 % ayın ana ve ara evreleri nelerdir 1 16.6 % 7bv ingilizce 1 16.6 % ay dunya etrafindaki 27 gun 8 saate tamemlerken ay in evrelerinin tamamamlanmasi icin gecen sure 29 gun 12 saatti aradaki iki gun 4 saatlik farkin sebebi nelerdir 1 16.6 % hangi cisimler suda batmaz 1 16.6 % ayın ana evreleri bugün ay hangi evrede 2 40 % dolunay evresi 1 20 % ayın son dördünü 1 20 % ayın ana evreleri louis braille özet 1 25 % suratlar 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % son dördün evresinden sonra hangi evre gelir ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % louis braille özet 1 25 % suratlar 1 25 % son dördün evresinden sonra hangi evre gelir

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji