İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

STEM , STEM + A , STEM Junior , STEM Master , INOVASYON

STEM Programı Nedir ?
hangi okullar daha başarılı? İngilizce dışında hangi yabancı diller var?

STEM Programı Nedir ?

STEM , STEM + A , STEM Junior , STEM Master , INOVASYON

STEM, ismini Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden alan eğitim programıdır Fen öğretimini kapsayan alanların ilk ve orta öğretimde bir bütün olarak değil de, birbirinden ayrı olarak öğretilmesinin sakıncalarını bertaraf etme fikrine dayanıyor ve dünyada giderek daha fazla önem kazanıyor. STEM programı dünyada 2012 yılından beri uygulanmaktadır

STEM eğitim programı okulumuzda STEM+A , STEM Junior ve STEM MASTER olarak uygulanmaktadır. STEM eğitiminin temelinde farklı disiplinlerin birlikte kullanılması, proje hazırlanması ve bu projelerin üretime dönüşerek hayata geçirilmesi yer alıyor. Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrenciler fen alanlarında da çalışma kapasitelerini artırıyor. İlk ve orta eğitim döneminde kazanılan matematiksel düşünme becerilerinin fen eğitimi altyapısını güçlendirmesi ve proje temelli eğitime üretim süreçlerinin de eklenmesi STEM eğitim programının öğrencinin hayatı boyunca düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazandırıyor.

STEM Neden Bu Kadar Önemli?

Okulumuzda uygulanan STEM eğitimlerinin amacı temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek.

Okulumuzun STEM eğitimine ağırlık vermesinin sebeplerini kısaca şöyle özetleyebiliriz:
Günümüzde 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmenin yolu STEM eğitiminden geçiyor.
STEM eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve giderek daha çok önem kazanıyor.
Başta ABD olmak üzere gelişmiş ülkelerde STEM eğitimi bir devlet politikası olarak uygulanıyor.

STEM

U.S. Department of Education’ın 2015 raporuna göre Türkiye’de STEM İş Alanlarında 2010 - 2020 arasında beklenen büyüme yüzdeleri:

Matematikçiler % 16
Bilgisayar Sistemleri Analistleri % 22
Sistem Yazılımı Geliştiricileri % 32
Medikal Bilimciler % 36
Biyomedikal Mühendisler % 62
Tüm Meslekler % 14


STEM bilincinin yaygınlaştırılması ve daha iyi anlaşılması için velilerimize yönelik STEM eğitimleri de verilmektedir.

İnovasyon
İnovasyon, yaratıcılıkla ortaya koyulan fikirlerin ürün veya hizmete dönüştürme süreciyle ilgilidir.

Öğrencilerin; Problem çözme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek, yeni fikirler ortaya koymasını sağlayıp, temelde bilişsel süreçleri geliştirmeye yönelik katkılar sağlayacak etkinliklerdir.

Farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Var olan pek çok ürün ve hizmeti, daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hâle getirmek ve böylece öğrencilerin yaratıcılık duygularını güçlendirerek özgüvenlerini artırmak amaçlanmaktadır.

Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2022
İSTEK Okulları istekyalova.com
Anasınıfı öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde ana ve ara renkleri öğrendi.
Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

gunes sisteminde bulunan gezegen ve yildizlar 5 19.2 % istek vakfi yalova 5 19.2 % istek yalova 3 11.5 % http //www.istekyalova.com/detay4671 3 11.5 % amazon 2 7.6 % yalova bahcesehir koleji 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/sitemap 1 3.8 % sekiller 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 3.8 % ödev yapam sorumluluk ilie ilgili fotograflar animasyon 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay5841 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay4724 1 3.8 % istek obs istek vakfı sentez yalova 1 16.6 % ilkdordun 1 16.6 % obs.istek.k.12.tr 1 16.6 % matematik 8a 1 16.6 % son dördünde ay nasil olur 1 16.6 % ağza parmak çocuk ilgisizlik Online dil kursu ücretsiz Yurtdışı dil eğitimi fiyat Online dil eğitimi yurtdışı dil eğitimi - ekşi Bursa yabancı dil Kursları fiyatları Yabancı Dil Kursları Fiyatları Yurtdışı dil eğitimi Fiyatları 2021 Almanca dil kursları son dördün evresinden sonra hangi evre gelir 1 25 % louis braille özet 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % suratlar

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji