İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Kış mevsiminde hava durumunun özelliklerini ve mevsime göre giyinmenin önemini ögrenerek, kardan adam etkinliğini tamamladık.

Kardan Adam - Aralık 2019
konu anlatım videoları, online eğitim, çevirimiçi dersler

Kardan Adam - Aralık 2019

Kış mevsiminde hava durumunun özelliklerini ve mevsime göre giyinmenin önemini ögrenerek, kardan adam etkinliğini tamamladık.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2023
İSTEK Okulları istekyalova.com
Korona salgınının, yangınlar ve depremler vb. doğal afetlerin hüküm sürdüğü günümüzde hepimiz toplumsal ve bireysel sorunlarla başa çıkmaya çalışıyoruz.

Korona salgınının, yangınlar ve depremler vb. doğal afetlerin hüküm sürdüğü günümüzde hepimiz toplumsal ve bireysel sorunlarla başa çıkmaya çalışıyoruz. Bu süreçte hepimizin öncelikli olarak çözüm odaklı olmaya çabalaması ve çocuklara bu konuda örnek oluşturması büyük önem taşıyor. Bu bültenimizde “Çözüm Odaklı Olma” teknikleri üzerinde duracağız.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi; Steve De Shazer ve Insoo Kim Berg tarafından oluşturulmuş, kısa süren ve hedeflere odaklanan tedavi edici bir yaklaşımdır. Bu terapi türünde; danışanlar çözüm üretmeye, hedeflerine, an’a ve geleceğe odaklandırılır.

Danışanın ulaşmak istediği hedefi ve o hedefe ulaşıldığında hayatının nasıl olacağının detaylı tanımı üzerinde durulur. Geri bildirim vermek ve iltifat etmek, şaşırma duygusunu kullanmak, onaylamak, sıra dışı anları yakalamak ve soru sormak kısa süreli çözüm odaklı terapinin temel  malzemeleridir.

“Mucize Sorusu” bu terapi yaklaşımının önemli tekniklerinden birisidir. Kendiniz ya da çevrenizdekiler bir sorunla karşılaştığında “Bir gece, siz uyurken bir mucize olduğunu ve sorununuzun çözüldüğünü hayal edin. Bu sorunun ortadan kalktığını nereden bilirdiniz? Hayatınızda ne farklı olurdu? Siz bunu dile getirmeseniz de başkaları bu değişimi nereden anlardı?” diye sormak duruma farklı bir gözle bakmalarını sağlayabilir.

“Sıralama Soruları” da etkili bir kısa süreli, çözüm odaklı terapi yöntemidir. “(1 puanı sorunun en kötü, 10 puanı ise sorunun en iyi hâlini temsil ederek) “Şu anda sorununuzla ilgili olarak kendinize 1’den 10’a kadar kaç puan verirdiniz? Kendinize daha yüksek bir puan vermek için şu anda farklı ne yapmanız gerekir?” yine kişileri amaca yönelten bir sorudur.

“Sıra Dışı Anları Keşfetmek” için ise “Bu sorunun var olmadığını ne zaman fark ediyorsunuz? Sorunun  olmadığını nasıl açıklarsınız? Sorun olan – olmayan durumlar arasındaki farklar neler? Bu sorun  ortadan kalktığında siz ve diğer aile üyeleriniz nasıl davranıyorsunuz? Bu sorunun ortadan  kalkabilmesi için sizin ve aile üyelerinizin ne yapması gerekir?” soruları kişilerin güçlü yönlerinin  farkına varmalarını sağlar.

Sorunların çok olduğu bir dünyada çözüm odaklı olmak zor olsa da yine de mümkün.

Biz de İSTEK İlkokullarımızda uygulanmakta olan  sınıf içi rehberlik etkinliklerimizle öğrencilerimizin “Çözüm  Odaklı” olmalarını hedefliyoruz. Önümüze ne tür sorunlar çıkarsa çıksın, hep umut dolu ve çözüm odaklı kalabilmek dileklerimizle...

Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

E-ödev Eodev Giriş Yapamadığımız sorular için uygulama ücretsiz Eodev indir Eodev ilkokul eodev.com türkçe Eodev indir ücretsiz eodev 5. sınıf istek.k12.tr üçboyut özel eğitim kadromuz rife kaya 4 66.6 % mentor öğretmenlik 1 16.6 % dış bağlantılar mail yagmur azaklı öğretmen 1 50 % çisem istekobs 4 44.4 % http //www.istekyalova.com/detay5813 2 22.2 % yalova yagmur azaklı 1 11.1 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 11.1 % istek okulları yalova din kültürü K12 Giriş K12net -K12 mos GEN k12 K12 Çözüm K12 Sınav Denizatı k12 K12 indir Akbim Öğrenci Girişi Akbim SINAV SONUÇLARI Obs final akbim Akbim OBS Bilnet akbim Final akbim Akbim destek Limit akbim E-Okul VBS E-Okul MEB e-okul lgs e-okul giriş öğrenci girişi 2021 e-okul öğrenci girişi karne E-Okul VBS giriş E-Okul Veli e-okul karne 2021

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji