İSTEK Okulları okul öncsi eğitim

Tam gün eğitim veren anaokulu, 4 yaş eğitim, ana sınıfı ve hazırlık grupları

anaokulu yaş grupları İSTEK Anaokulu resmi sayfası

Okul öncesi eğitimde bir ekol. Çifr yabancı dil eğitimi, robotik, kodlama ve müzik eğitimlerinin yanı sıra eğitici aktiviteler, resim ve beden eğitimi dersleri.

İSTEK Anaokulu
konu anlatım videoları, online eğitim, çevirimiçi dersler

Anaokulu

Tam gün faaliyet vermekte olan anasınıflarımız çocukların öğrenme ortamına; değiştirerek, hareket ederek ve etkin olarak katılmalarını amaşlar.

Günlük programımız, çocuğa öğrenmenin sorumluluğunu taşımayı, düşünmeyi, görmeyi, analiz etmeyi, problem çözmeyi, teknolojiyi kullanmayı, anlamayı, iletişim kurmayı, yaratıcı olmayı, paylaşmayı, sırasını beklemeyi, işbirliği yapmayı ve tüm topluluğa katkıda bulunmayı öğreneceği fırsatlar yaratacak, planla - yap - hatırla çevrimi, küçük ve büyük grup çalışmaları şeklindedir.
Yalova anaokulu
Öğrenciler okul ortamında, sözel, aritmetiksel, görsel, müzikal, bedensel niteliklerini ve içsel zekalarını geliştirecek eğitim köşeleri ile buluşurlar. Bireysel ve grup projeleri hazırlar, portfolyo sunumu yaparlar. İngilizce [half-day], bilgisayar, okuma - yazmaya hazırlık, satranç, bedensel estetik, halk oyunu, yaratıcı drama, müzik, orff eğitimi, resim ve beden eğitimi dallarında uzman eğitimcilerle buluşup yeteneklerini geliştirirler.

Öğrencilerimiz, bireysel gelişimlerinin eğitimciler ve psikolojik danışman tarafından takip edildiği, anne – babalarının gerçekçi bir şekilde bilgilendirildiği süreci yaşayarak okul olgunluğu kazanırlar.
Tam gün eğitim veren anaokulu
İSTEK Yalova Anaokulu’nda çocuklarımız kendilerine güvenmeyi, ifade etmeyi, bağımsız davranmayı, sorumluluk almayı, grupla çalışmayı öğrenir, her alanda gelişirler.

Benzer başlıklar
Video Blog
İSTEK Okulları istekyalova.com
Güneş sistemindeki gezegenlerin büyüklük ve Güneş&39;e yakınlıklarının karşılaştırılması.

Güneş

Güneş sisteminin merkezinde yer alan yıldızdır. Neredeyse tamamı hidrojen ve helyum gazlarından oluşan Güneş; Güneş sisteminin ısı, ışık ve enerji kaynağıdır. Aynı zamanda Güneş, gezegenimize en yakın yıldızdır ve çekim kuvveti Dünya’nın yer çekim kuvvetinden 28 kat daha fazladır. Güneş’in Dünya’dan uzaklığı ise 8 ışık dakikası, yani 149.500.000 km’dir. Güneş kendi ekseni etrafında saatte 70.000 km hızla döner ve bir tam turunu yaklaşık 25 günde tamamlar. Güneş ışınları yer yüzüne 8 dakikada ulaşır ve güneş ışınlarından elde edilen güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelir.

Güneş Sistemi

Merkür

Güneş’e en yakın gezegendir. Güneş’e olan mesafesi 57.909.000 kilometredir. Güneş’in etrafındaki yörünge turunu hızlı tamamlamasından dolayı ismini Antik Roma mitolojisinde “Haberci Tanrısı” olarak bilinen Merkür’den almaktadır. Güneş sisteminde bulunan gezegenler arasında en küçüğüdür. Merkür gezegeninin uydusu yoktur. Güneş sisteminin en hızlı gezegenidir. Dünya’dan görüldüğü kadarıyla, yörüngesi etrafındaki hareketini 88 günde tamamlamaktadır. Güneş sistemindeki diğer gezegenlere bakıldığında günlük sıcaklığı en çok değişen gezegen Merkür’dür. Örneğin Merkür gezegeninde bir gün içerisinde hem −173 derece hem de 427 derece sıcaklık gözlemlenebilmektedir. Bugüne kadar Mariner 10 ve MESSENGER adlı iki uzay aracı tarafından ziyaret edilmiştir.

Venüs

Venüs gezegeni Güneş’e en yakın ikinci gezegendir. Adını görünüşü nedeniyle Antik Roma Aşk ve Güzellik Tanrıçası Venüs’ten almıştır. Gelen güneş ışınlarını bırakmamasından dolayı Güneş sistemindeki en sıcak gezegendir. Venüs gezegeninin büyüklüğü neredeyse Dünya ile aynıdır. Diğer gezegenlerin tamamı aynı yöne doğru dönerken Venüs ters bir yörünge çizmektedir. Güneş etrafındaki bir tam dönüşünü 224,7 Dünya gününde tamamlar. Aralarındaki birçok benzerlikten dolayı “Dünya’nın ikizi” olarak da bilinmektedir. Venüs’ün eksen eğimi bulunmadığı için Venüs’te mevsimler yoktur.

Dünya

Dünya’mız Güneş’e en yakın üçüncü gezegendir. Uzaydan bakıldığında mavi renkte görünür. Dünya’nın atmosferi yüzde 78 azot, yüzde 21 oksijen ve yüzde 1 diğer gazlardan oluşur. Dünya, kendisi etrafındaki dönüşünü 23 saat 56 dakika 4 saniyede tamamlar. Güneş etrafındaki dönüşünü ise 365 gün 5 saat 48 dakika ve 46 saniyede tamamlar. Dünya’mız kutuplardan basık ekvatordan ise şişkin bir yapıya sahiptir. Gezegenimizin tek uydusu Ay’dır. Günümüze kadar keşfedilen gezegenler arasında yaşanabilir tek gezegendir.

Mars

Güneşe en yakın dördüncü gezegendir. Adını Antik Roma Savaş Tanrıçası Mars’dan almıştır. Üzerindeki demir oksitten dolayı kızılımsı bir rengi vardır, bu yüzden “Kızıl Gezegen” de denir. Phobos ve Deimos adında iki adet uydusu bulunmaktadır. Dünya ile benzer özellikler göstermesinden dolayı Mars’ta yaşam olabileceğine dair çok sayıda teori vardır. Tıpkı Dünya gibi yıl içerisinde güneşe yaklaşır ve uzaklaşır. Bugüne kadar en çok uzay aracı gönderilen gezegendir.

Solar System

Jüpiter

Güneşe en yakın beşinci gezegendir. Büyüklüğünden dolayı ismini Antik Roma’da “Tanrıların Kralı” olarak bilinen Jüpiter’den almıştır. Küçük ve katı bir çekirdeği vardır, geri kalan kısmı sıvı hidrojenden oluşur. Güneş ışınlarının büyük bir bölümünü yansıtır. Jüpiter, çap ve kütle bakımından Güneş sistemindeki en büyük gezegendir. Jüpiter’in ortalama sıcaklığı -140 derecedir. Güneş etrafındaki bir tam dönüşünü 12 yılda tamamlar. 79 tane uydusu bulunmaktadır ve bunlardan en büyüğü olan “Ganymede”, Güneş sisteminin en büyük uydusudur.

Satürn

Güneş’e en yakın altıncı gezegendir. İsmini Antik Roma mitolojisinde Jüpiter’in babası olan Satürn’den almıştır. Güneş etrafındaki bir tam dönüşünü yaklaşık 29,5 yılda tamamlamaktadır. Güneş sistemi içerisindeki yoğunluğu en düşük gezegendir. Satürn’ü diğer gezegenlerden ayıran en önemli özelliği, buz ve taşlardan oluşan halkasıdır. Gezegenin irili ufaklı 62 adet uydusu vardır.

Uranüs

Güneş’e en uzak ikinci gezegendir. Uranüs, yörüngesindeki bir tam turunu 84 yılda tamamlamaktadır. Ortalama sıcaklığı -224 derecedir. Pek ihtişamlı olmasa da 13 adet halkası vardır. Bugüne kadar yalnızca bir uzay aracı tarafından ziyaret edilen Uranüs’ün 27 adet uydusu vardır.

Neptün

Güneş’e en uzak gezegendir. Güneş’e olan uzaklığı, Dünya’dan 30 kat daha fazladır. Adını Antik Roma “Denizlerin Tanrısı”ndan almaktadır. Neptün, yörüngesindeki bir tam turunu 165 yılda tamamlamaktadır. Neptün’ün atmosferi oldukça aktiftir. Saniyede 1340 kilometrelik bir hıza ulaşan fırtınalar vardır. Ortalama sıcaklığı -214 derecedir. Bugüne kadar keşfedilmiş 14 uydusu bulunmaktadır.

Plüton

Plüton “gezegen” sıfatını 2006 yılında kaybetmiştir. Güneş’e çok uzak olması nedeniyle gaz, kaya ve buzlardan oluştuğu tahmin edilmektedir. Kendisi etrafındaki bir tam turunu 144 saatte tamamlamaktadır. Yörüngesi etrafındaki bir tam turunu ise 248 yılda tamamlamaktadır. Büyüklük olarak Ay’ın 1/6’sı kadardır bu nedenle kendisine “cüce gezegen” adı verilmiştir

İSTEK Okul Öncesi Eğitim
En başarılı lise
Erken çocukluk yılları bireyin tüm yaşam becerilerinin temellerinin atıldığı çok önemli bir dönemdir. Çocukların yaşamın ilk yıllarında kazandığı öğrenme ...
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse +

İstek Barış Anaokulu fiyat istek okulları fiyat 2019-2020 istek okulları fiyat 2021-2022 İstek Vakfı iletişim İstek Anaokulu fiyat istek okulları - yks sonuçlari 2020 Acıbadem Anaokulu Fiyatları istek okulları, lgs başarısı Anaokulu, 36-72 aylık çocukları, hayata ve ilkokula hazırlamak için, yarım gün veya tam gün eğitim veren eğitim kurumu. Resmi ya da özel olarak kurulabilirler. Ana sınıfı ile anaokulunu birbirine karıştırmamak gerekir Anaokulu ve Anasınıfı arasındaki fark nedir Anaokulumu anasınıfı mı Kreş Nedir Resmi anaokulu ne demek Yarı özel anaokulu nedir türkiye&39;de ilk anaokulu ne zaman açıldı İlk resmi anaokulu ne zaman açıldı Dünyanın ilk anaokulu nerede açılmıştır Filiz hoca ayla çağla karaçam

auto keywords oracle data source +

E-ödev Eodev Giriş Yapamadığımız sorular için uygulama ücretsiz Eodev indir Eodev ilkokul eodev.com türkçe Eodev indir ücretsiz eodev 5. sınıf istek.k12.tr üçboyut özel eğitim kadromuz rife kaya 4 66.6 % mentor öğretmenlik 1 16.6 % dış bağlantılar mail yagmur azaklı öğretmen 1 50 % çisem istekobs 4 44.4 % http //www.istekyalova.com/detay5813 2 22.2 % yalova yagmur azaklı 1 11.1 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 11.1 % istek okulları yalova din kültürü K12 Giriş K12net -K12 mos GEN k12 K12 Çözüm K12 Sınav Denizatı k12 K12 indir Akbim Öğrenci Girişi Akbim SINAV SONUÇLARI Obs final akbim Akbim OBS Bilnet akbim Final akbim Akbim destek Limit akbim E-Okul VBS E-Okul MEB e-okul lgs e-okul giriş öğrenci girişi 2021 e-okul öğrenci girişi karne E-Okul VBS giriş E-Okul Veli e-okul karne 2021

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. kreş, yuva, anasınıfı anaokulu yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji