İSTEK Okulları - istek koleji

Tarihçemiz İSTEK Okulları Yalova'nın Kuruluş Hikayesi

İSTEK Okulları Yalova'nın dünden bugüne olan serüveni. 2001 yılında Yalova'da Uğur Dershanesi'nin açılışıyla başlayan Eğitim Öğretim yolculuğumuz 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren İSTEK Okulları Yalova olarak devam etmektedir.

Kurucusu kim? Ne zaman faaliyete başladı? Toplam Kalite Yönetimi

Kuruluş hikayemiz

2001 yılında Yalova’da Uğur Dershanesi’nin açılışıyla başlayan Eğitim Öğretim yolculuğumuz 2008 - 2009 Eğitim Öğretim yılında bünyesinde Anaokulu ve İlköğretim okulunu barındıran Bahçeşehir Koleji’nin açılmasıyla devam etmiştir. 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim yılında ise Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi ‘nin açılmasıyla taçlandırılmıştır.

2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı sonuna gelindiğinde akademik açıdan 60 Türkiye Birinciliği , spor müsabakalarında sayısız Türkiye Birinciliği ve Dünya derecesi elde eden okulumuz Bahçeşehir markasının büyümesinde büyük rol oynamıştır.

Akademik eğitim modellerimiz ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarımızla kuruluşundan bugüne kadar paydar olduğumuz Bahçeşehir Koleji; Yalova'da ikinci şube açma isteğinde bulununca yollarımızı ayırma kararı vermiş ve velilerimizin de taleplerine uygun olarak Yeditepe Üniversitesinin de büyünyesinde olduğu İSTEK Vakfı ailesine katılmayı uygun bulduk.

10 Haziran 2019 tarihinden bugüne İSTEK Okulları / Koleji olarak eğitim hayatına devam etmekteyiz.

Çift dil eğitimi, STEM+A programları, kodlama ve robotik eğitimleri gibi seküler eğitim modellerinin yanı sıra Kişiye Özgü Eğitim Modeli adı altında uyguladığımız bireysel eğitimlerimiz büyük ilgi görmektedir.

Hedefimiz

İnsanlık adına büyük işler başaracak bir eğitim kurumu olabilmek ve anaokulundan üniversiteye uzanan yolda Ulu Önderimiz Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda nesiller yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçlarına sadık kalarak; öğrencilerimizi bedensel, zihinsel, ahlaki, ruhsal ve duygusal bakımından dengeli, sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücü ile geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek; her öğrencinin kendine en uygun alan ve okul türünde eğitim alarak kendini gerçekleştirmesini sağlamaktır.

Misyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan; bilgiye ulaşma yollarını keşfeden ve bilgiyi kullanabilen, çağın yenilikleriyle sahip olduklarının sentezini yapabilen, teknolojinin getirdiği hızlı değişiklikleri takip edebilen ve değişime yön verebilen, en az bir yabancı dili etkin şekilde kullanabilen, kendini tanıyan ve ifade edebilen, başkalarına saygılı, çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluk bilincine sahip nesiller yetiştirmektir.

Felsefemiz

Her öğrencinin farklı yetenekleri, ilgileri ve beklentileri olduğu ilkesi üzerinde kuruludur. Öğrencinin merkez alındığı bu anlayışta, her birey kendi duygu, düşünce ve değerler sistemi içinde betimlenerek bir bütün olarak görülmektedir.
auto keywords Bilişim Park tarafından otomatik olarak sağlanan içerik : Kolej, özel okul, kıyafet, servis ücretleri. Kolej fiyatları. İSTEK istek koleji, istek vakfı, yeditepe üniversitesi, uzmanlar, uğur, doğa, bahçeşehir, bilge, sınav, birey, mektebim, öğretmen iş başvurusu, iş ilanları, eğitim sektöründe kariyer
İSTEK Okulları istekyalova.com
İSTEK Okulları istekyalova.com İSTEK Okulları istekyalova.com ATATÜRK KÖŞESİ Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK