Meslek Tanıtımı - Biyoloji

Hamata ilaç firmasının kurucusu olan ve aynı zamanda çam ağacından yaptığı Türkiye'deki ilk yerli öksürük şurubunu geliştiren Dr. Emine Hande KARAGEDİK'e verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederiz.

İSTEK Okulları YALOVA 0226 811 58 28

İSTEK Okulları istekyalova.com

Meslek Tanıtımı - Biyoloji

Hamata ilaç firmasının kurucusu olan ve aynı zamanda çam ağacından yaptığı Türkiye'deki ilk yerli öksürük şurubunu geliştiren Dr. Emine Hande KARAGEDİK'e verdiği değerli bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Dr. Hande KARAGEDİK, Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Biyoloji bölümünü kazandı. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi Moleküler Tıp bölümünde tamamladı. Küçükken halasının kendisine çam ağacından elde ettikleriyle yaptıklarından yola çıkarak, yerli öksürük şurubunu geliştirdi. Geliştirdiği projeye TÜBİTAK da yatırım desteği verdi. Dr. Hande Karagedik, şurubun soğuk algınlığı ve gribin tedavisinde kullanıldığını söyledi. İçeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığının altını çizen Dr. Karagedik, bu yüzden şurubun rahatlıkla çocuklar dahil her yaştan kişinin ve diyabet hastaların da kullanabileceğini söyledi. Bunlara ek olarak, Dr. Hande Karagedik HAMATA İlaç Gıda Kimya Sanayi’nin kurucusu ve özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak da çalışmaktadır. Seminer boyunca Dr. Hande KARAGEDİK, deneyimlerinden yola çıkarak, öğrencilerimize bölümü okurken ve mezun olduktan sonra nelerle karşılaştığını, ilacını nasıl geliştirdiğini, biyoloji bölümünü seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Öğrencilerimizin de sorularını yanıtlayarak bizlere çok değerli bilgiler verdi. Kendisine bizlere vakit ayırdığı için çok teşekkür ederiz.

Biyoloji NEDİR?

Biyoloji bölümü ile tüm canlılık ve doğa hakkında çok özel bir yaşam görüşü edinebilirsiniz, diğer bilim dallarıyla işbirliği yaparak insanların bin yıllardır cevap aradığı sorulara bilimsel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz ve daha da güzeli, istediğiniz herhangi bir canlının veya canlı grubunun, şu anda yaşıyor olsun veya yok olmuş olsun, herhangi bir özelliğini veya genel olarak tüm o canlı grubunu araştırabilirsiniz ki bu da sonsuz bir çalışma alanı demektir.

Video bağlantısı
Doküman
auto keywords oracle data source Kolej, özel okul, kıyafet, servis ücretleri. Kolej fiyatları. İSTEK istek koleji, istek vakfı, yeditepe üniversitesi, uzmanlar, uğur, doğa, bahçeşehir, bilge, sınav, birey, mektebim, öğretmen iş başvurusu
İSTEK Okulları istekyalova.com
İSTEK Okulları istekyalova.com İSTEK Okulları istekyalova.com ATATÜRK KÖŞESİ Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK