My Neighbourhood

İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

3. sınıflarımız İngilizce dersinde My Neighbourhood isimli kitabı okuyup kendi mahallelerinin çizimini yaptılar.

My Neighbourhood
hangi okullar daha başarılı? İngilizce dışında hangi yabancı diller var?

My Neighbourhood

3. sınıflarımız İngilizce dersinde My Neighbourhood isimli kitabı okuyup kendi mahallelerinin çizimini yaptılar.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2024
İSTEK Okulları istekyalova.com
Birinci sınıfa/anaokuluna başlamak çocuklar için olduğu kadar anne babalar için de ayrı bir sevinç ve heyecan kaynağıdır. Çocuğunuzun okula başlayacağı bu günlerde ailece yaşadığınız bu heyecanın yanında, bazı endişeler de taşıyor olabilirsiniz.

Bu karışık duyguları, çocuğu yeni bir döneme adım atan pek çok anne baba hisseder; çünkü çocuğunuzu ve sizi alışmanız gereken yeni bir sistem, yeni bir sosyal ortam hatta hayatınızda yapmanız gereken yeni düzenlemeler bekliyor.

Okulun başlaması ile birlikte çocukların bazıları yeni bir ortama alışmaya çalışırken kimileri de yeni akademik beklentilere ayak uydurmak için çaba göstermeye başlar. Bu yeni başlangıçta, yeni kurallar ve evdekinden farklı beklentilerle karşılaşan çocuk, bu yeniliklere uymakta zorlanabilir ya da kendinden beklenenleri karşılamak için zamana ihtiyaç duyabilir. Önemli olan yaşanan tüm duygular ve zorluklar karşısında bilinçli adımlarla ilerlemek ve uyum sürecini en sağlıklı şekilde tamamlamaktır. 

Okulun ilk günlerinde çocukların endişesini azaltmak için yapılabilecekler:

 • Öncelikle çocuğun ilk günlerde uyum güçlüğü yaşamasının doğal bir süreç olduğunu unutmayın ve ona zaman tanıyın. Bu süreçte sizler de sabırlı olun.
 • Okulla ilgili yapılan alışverişlere çocuğunuzu dahil edin.Ev ve oda düzenlemeleriyle ilgili ona seçenekler sunun ve fikrini alın.Bu tutum, çocuğun okula karşı motivasyonunu ve heyecanını arttıracaktır.
 • Okulla ilgili çocuğunuzu önceden bilgilendirin. Çocuğunuza nereye gideceği, ne kadar süre vakit geçireceği, neler yapacağı, ne zaman yemek yiyeceği, okulun imkanları, onu okula kimin bırakacağı ve okuldan kimin alacağı, servis kullanıp kullanmayacağı, kullanacaksa evde onu kimin karşılayacağı gibi tüm rutin süreçleri detaylıca anlatın.
 • Çocuğunuz onu bıraktığınız anda tedirgin görünmeye başlarsa, kendini iyi hissedeceğini, her şeyin yolunda gideceğini ona anımsatın. Sınıftaki diğer arkadaşlarının da onunla benzer duygular yaşayabileceklerini, öğretmenin onu sabırsızlıkla beklediğini söyleyebilirsiniz.
 • Ebeveynle çocuk arasında kaygı, bulaşıcı bir durumdur. Çocuk, kaygı duyduğu, canı sıkıldığı her durumda ne kadar endişelendiğinizi anlamak için size bakacak ve endişeli olduğunuzu gördüğünde korkmakta haklı olduğunu düşünecektir. Bu nedenle siz sakin kalmaya çalışarak ona güven verin.
 • Bu süreçte çocuğunuzun sorduğu tüm sorulara sabırla yanıt vermeye çalışın. Çocuğun çok soru sorması, merakını gidermenin yanı sıra kendisini rahatlatma ihtiyacından kaynaklıdır.
 • Tutarlı olun. Ağladığı zaman ‘’Tamam canım, bugün gitmesen de olur’’ tutumu, çocukta ‘’Ağladığımda istediklerimi elde ediyorum’’ algısını oluşturacaktır. Bu söylemlerin yerine ‘’Seni anlıyorum, bu gerçekten sana zor geliyor, merak etme, ben yanındayım’’ gibi söylemler çocukta güven uyandıracaktır.
 • Çocuklar rutin davranışları çok severler. Ne zaman ne yapılacağını öncesinden bilmek onların güvende hissetmesine imkan sağlar. Uyurken bir masal okuyup, yanağına öpücük kondurmak gibi okulda da kısa bir vedalaşma ritüeli oluşturulabilir. (Özel bir sarılma, sözcük, öpücük gibi.)
 • Okuldan döndükten sonra gününün nasıl geçtiğiyle ilgili çocukla konuşmak, çocuğa kendisini önemli ve değerli hissettirecektir.Bugün okulda neler yaptın, neler öğrendin, seni en çok ne şaşırttı, en çok neye güldün gibi sorular çocuğun gününü keyifle gözden geçirmesini sağlayacaktır.
 • Çocuğunuzun bir sonraki gün için giysilerini ve çantasını akşamdan hazırlaması, erkenden uyuması ve güzel bir kahvaltıdan sonra okula gelmesi sabahın telaşlı ve gergin geçmesini önler.
 • Çocuğunuza bu yeni başlangıçta güvendiğinizi, başarılı olacağına dair inancınızı mutlaka belirtin; çünkü çok az şey, bir insana güvendiğinizi belli etmek kadar onun gelişimine hizmet eder.

Gösterilen her türlü özene rağmen, her yıl okula uyum sağlama konusunda güçlük yaşayan çocuklar olabilmektedir. Bu durumda zaman kaybetmeden sınıf öğretmeni ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü ile işbirliği yapmak, süreci daha rahat atlamanıza yardımcı olacaktır. Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmek dileğiyle…

Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

gunes sisteminde bulunan gezegen ve yildizlar 5 19.2 % istek vakfi yalova 5 19.2 % istek yalova 3 11.5 % http //www.istekyalova.com/detay4671 3 11.5 % amazon 2 7.6 % yalova bahcesehir koleji 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/sitemap 1 3.8 % sekiller 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 3.8 % ödev yapam sorumluluk ilie ilgili fotograflar animasyon 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay5841 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay4724 1 3.8 % istek obs istek vakfı sentez yalova 1 16.6 % ilkdordun 1 16.6 % obs.istek.k.12.tr 1 16.6 % matematik 8a 1 16.6 % son dördünde ay nasil olur 1 16.6 % ağza parmak çocuk ilgisizlik Online dil kursu ücretsiz Yurtdışı dil eğitimi fiyat Online dil eğitimi yurtdışı dil eğitimi - ekşi Bursa yabancı dil Kursları fiyatları Yabancı Dil Kursları Fiyatları Yurtdışı dil eğitimi Fiyatları 2021 Almanca dil kursları son dördün evresinden sonra hangi evre gelir 1 25 % louis braille özet 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % suratlar

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji