Aile Katılımı - Alara Nuran BALKUŞ

İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Aile katılımı etkinliğimizde öğrencimiz Alara Nuran Balkuş'un annesi Özlem Balkuş öğrencilerimize çim adam yaptırdı. Katılımı için teşekkür ederiz.

Aile Katılımı - Alara Nuran BALKUŞ
istek kitap istekle.com kıyafet ücretleri

Aile Katılımı - Alara Nuran BALKUŞ

Aile katılımı etkinliğimizde öğrencimiz Alara Nuran Balkuş'un annesi Özlem Balkuş öğrencilerimize çim adam yaptırdı. Katılımı için teşekkür ederiz.

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2024
İSTEK Okulları istekyalova.com
Öğrencilerimizin, çevrim içi süreçte akademik gelişimi devam ederken, sosyal - duygusal gelişim alanları için yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte deneyimledik.

Okullarına kavuşan öğrencilerimizin ebeveynleri olan sizlerle, devam etmekte olan pandemi sürecinde SALGIN HASTALIK VE PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK konusunda bazı hatırlatmaları paylaşmak istiyoruz.

Zorlu yaşam olayları karşısında çocukların stres ve kaygı tepkileri göstermesi beklenen bir durumdur. Özellikle tüm dünyada yaşanan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle çocuk ve ergenlerin kendileri, aileleri, arkadaşları, sevdikleri ve yakınları için endişe, kaygı, panik ve korku yaşaması oldukça olağandır. Bu süreçte çocuk ve ergenler, medya, sosyal medya ya da internet üzerinden salgın hastalık ile ilgili haberleri izlemekte, tartışmalara kulak misafiri olmakta, alınan önlemleri gözlemlemekte ve ev içindeki değişikliklere tanık olmaktadırlar. Bu sebeple salgın hastalık gibi zorlayıcı bir yaşam olayı sonucunda çocuklarda görülebilecek stres tepkilerini bilmek önemlidir. Aşağıda zorlu yaşam olayları karşısında çocuk ve ergenlerde görülebilecek ortak stres tepkileri sunulmaktadır.

6 - 11 yaş çocukların tepkileri
● Okulda  çeşitli  problemler  yaşama  (ders  başarısının  düşmesi,  dikkatini  toplamada  güçlük yaşama vb.)
● Arkadaşlarından ve aktivitelerden uzaklaşma/içe kapanma
● Huzursuz, sinirli, korkmuş, tedirgin hissetme ya da vurdumduymaz tavırlar gösterme
● Aşırı alıngan, sinirli ya da kavgacı olma
● Belirgin korkular geliştirme ve hep bu korkulardan söz etme
● Karın ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı gibi fiziksel şikâyetler
● Uyku ve yemek düzeninde değişiklikler yaşama (uykuya dalmakta güçlük, iştahsızlık, daha fazla yeme isteği, kâbuslar görme vb.)
● Bebeksi konuşma, parmak emme, alt ıslatma gibi davranışsal gerilemelerin olması
● Teknoloji bağımlılığı

12 - 17 yaş çocukların tepkileri
● Çeşitli okul problemleri yaşama (öğrenmede güçlük, dikkatini toparlayamama vb.)
● Salgın hastalığı konuşmaktan kaçma ya da reddetme
● Tütün, alkol ya da madde kullanmaya başlama
● Aile ve arkadaşlardan uzaklaşma, sürekli yalnız kalma isteği
● Sevdiği şeylerden artık zevk almama
● Suçluluk ve öfke duygularıyla birlikte sosyal ilişkilerde kavgalar yaşama ya da yaşanan olayı yok sayma
● Uyku ve yemek düzeninde değişiklikler yaşama (uykuya dalmakta güçlük, iştahsızlık, daha fazla yeme isteği, kabuslar görme vb.)
● Teknoloji bağımlılığı

SALGIN HASTALIK SÜRECİNDE ÇOCUKLARINIZA YARDIMCI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Salgın hastalık tehdidi gibi zorlu bir yaşam olayı karşısında çocuklar, herkes gibi kendilerini güvende hissetmek ve her şeyin kontrol altında olduğu bilmek ister. Bu yüzden, koronavirüs riskinin çocuklar üzerindeki  olumsuz  psikolojik  etkilerini  azaltmak  ve  çocukların  psikolojik  sağlamlığını  artırmak ebeveynler için oldukça önemlidir. Aşağıda, yetişkinler olarak çocuklarınıza yardımcı olmak için bazı temel öneriler sunulmaktadır.

DİNLEMEK
Çocuklarınız için yapabileceğiniz en iyi ve anlamlı şeylerden biri onları dinlemektir. Çünkü çocuklar, genellikle, onları endişelendiren ve strese neden olan  şeyler  hakkında  konuşmak  isterler.
Çocuğunuzu  dinleyin  ve  görüşlerine  saygı gösterin.  Çocuklarla  karşılıklı  konuşmak  ve sohbet etmek, onların yaşadıkları bu zorlu süreci atlatmaları için en sağlıklı ve doğal yoldur. Şunu unutmayın ki, çocuklarınız yaşananların farkında ve tüm olup bitenleri gözlemliyorlar. Bu nedenle, yaşananlar  hakkında  konuşmamak, çocuklarınızın yanlış bilgi edinmelerine ve yoğun kaygı yaşamalarına neden olabilir.

KONUŞMAK
Bazı çocuklar sohbet ederken merak ettikleri her şeyi sorabilirler. Sorularına gerçeğe uygun, somut, içten  ve  kısa  cevaplar  vermeye  çalışın.  Cevapların  çocukların  yaşına  uygun  olmasına  dikkat  edin. Çocuğunuzun  sorduğu  soruların  dışına  çıkarak  çok  detaylı  cevaplar  vermemeye  özen  gösterin.  Yine, çocukların  sormadıkları  sorular  üzerine  (gerekmedikçe)  açıklama  yapmayın.  Cevabını  bilmediğiniz sorularla karşılaşırsanız, panik olmayın ve bilmiyorum diyerek geçiştirmek yerine bu soruların cevabını en kısa sürede öğrenerek ona açıklayacağınızı söyleyin.

NORMALLEŞTİRMEK
Çocuklarınızın stres, kaygı ve korku gibi yaşadıkları duyguları size anlatmalarına izin verin. Uygun bir zamanda,  koronavirüs  riski  altında  yaşanan  stres,  kaygı,  korku  ya  da  üzüntü  gibi  duyguların  normal olduğunu anlatın. Onlara üzgün ya da stresli hissetmenin ya da korkmanın yanlış olmadığını söyleyin.
Bu  stresli  dönemin  ve  yaşadıkları  duyguların  geçici  olduğunu,  yaşamın  bir  süre  sonra  normale döneceğini  belirtin.  Unutmayın  ki  çocuklar  çok  iyi  gözlemcidirler  ve  sizin  endişeli  olup  olmadığınızı kolayca  anlarlar.  Yine,  kendilerini  üzen  ya  da  endişelendiren  bir  şey  olduğunda  her  zaman  sizinle konuşabileceklerini onlara hatırlatın.

GÜVEN VERMEK
Gerçekçi bir şekilde güvende olduklarına dair çocuklarınıza moral verin. Çocukların bu konudaki şüphe ve  endişelerini  giderin.  Hem  sizin  hem  de  diğer  yetişkinlerin  meydana  gelebilecek  olası  tehlike  ve risklerden  onları  korumak  için  gerekli  önlemleri  aldığınızı  ve  bundan  sonra  da  almaya  devam edeceğinizi hatırlatın. Koronovirüsten korunmak için alınan diğer önlemlerden kısa, öz ve somut olacak şekilde bahsedin.

GÜNLÜK YAŞANTIYI KORUMAK  
Çocuklar,  değerli  olduklarını  ve  korunduklarını  hissetmek  için  sizin  yardımınıza  ihtiyaç  duyarlar.
Belirsizlikten, ani değişimlerden ya da günlük düzenlerinin sürekli değişmesinden pek hoşlanmazlar.
Dolayısıyla,  günlük  aktivitelerini  korumak  çok  önemlidir.  Bu  nedenle  yemek,  oyun  ya  da  uyku saatlerinin değişmemesine mümkün olduğunca özen gösterin. Bazı durumlarda günlük yaşantı düzenini korumak  zor  olduğunda  çocukların  güvende  hissedebileceği  yeni  rutinler  oluşturmak  gerekebilir.
Televizyon, sosyal medya ya da internet üzerinden sürekli koronavirüs ile ilgili haber ya da tartışma ortamlarından etkilenme durumlarını gözlemleyin ve kontrol edin. Salgın hastalık sürecinde yüz yüze ya  da  çevrim  içi  bir  şekilde  çocuklarınızın  okulla  ve  öğretmenleriyle  bağlarının  kopmamasına  özen gösterin. Okul ve öğretmenleriyle iletişim halinde olarak okul rutinini devam ettirmeye çalışın.

SAĞLIĞINIZI ÖNEMSEYİN
Mümkünse  spor  yapın.  Fiziksel  sağlık  ve  ruh  sağlığı  birbiriyle  yakından  ilişkilidir.  Fiziksel  sağlığınıza dikkat  etmek  ruh  sağlığınızı  da  korur.  Normal  zamanda  aldığınızdan  daha  fazla  çay,  kahve,  asitli içecekler, şeker ve nikotin bedeninizde var olan stresi, gerilimi ve kaygıyı artırır.

ORTAK ZAMAN
Çocukların psikolojik sağlamlıklarının korunması için onlarla birlikte hoşça vakit geçirecek aktiviteler yapmak önemlidir. Çeşitli etkinlikler sayesinde aile birlikteliğinizin verdiği güven ve aidiyet duygusunu pekiştirilebilir.

SORUMLULUK VERMEK
Çocukların  size  ve  çevrenizdekilere  gönüllü  olarak  yardım  etmelerine  izin  verin.  Özellikle  çocukların “her şey kontrol altında” algısının zarar görmemesi için sizin gözetiminizde yaşlarına ve gelişimlerine uygun bazı işlerde size yardımcı olmaları önemlidir.

ÖRNEK OLMAK
Düzenli  beslenmeye  ve  uyumaya  özen  göstererek,  günlük rutin  işlerinizi  devam  ettirerek,  yetkililerden  gelen koronavirüsten  korunma  ile  ilgili  uyarıları  dikkate  alarak, çocuklarınızın  önünde  yaşadığınız  kaygıyı  sürekli konuşmayarak ya da aşırı düzeyde haber takip etmeyerek, bu süreçte ne yapmaları ya da nasıl davranmaları gerektiği konusunda çocuklara örnek olunabilir.

DESTEK ALMAK
Koronavirüs  riski  sürecinde,  önerileri  uygulamanıza  rağmen,  çocuğunuz  aşırı  panik  olma,  ağlama nöbetleri,  sürekli  uyku  sorunları  ya  da  yoğun  davranış  sorunları  gibi  tepkiler  gösteriyorsa,  bizimle paylaşarak, gerekli durumlarda da uzman desteği ile süreci sağlıkla atlatabileceğinizi hatırlatırız

Bültenlerimize TRset Dizin Servisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

istek kitap 9. sınıf istek kitap 5. sınıf istek kitap 5. sınıf pdf istekle.com kıyafet istekle.com 6. sınıf Okul kıyafeti online satış İstek Defter pdf Okul kıyafeti online satış İstek Kaç tane istek okulu var? Istek okulları kaç para? Istek vakfı kime ait? Istek okulları bursluluk sınavı 2022 ne zaman? istek kitap 9. sınıf istek kitap 5. sınıf pdf istekle.com 6. sınıf İstek defter cevap anahtarı İstek set 3 pdf İstek Yayın Grubu Yalova istek koleji İstek Kuşadası Okulları Yalova İstek Okulları bursluluk Sınavı İstek Yalova Okulları fiyat İstek k12 istek okulları, lgs başarısı İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 İstek Okulları SINAV SONUÇLARI İstek K12 Giriş istek obs. k12 İstek Okulları ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için ziyaret edebilirsiniz. ... İstek Okulları Fiyatları 2022. Kampüs ve Eğitim Seviyesi Fiyat Bilgi İSTEK Özel Uluğbey Anadolu Lisesi 96.750 TL+KDV İstek Okulları Fiyatları 2022 - Okul.com.tr https://okul.com.tr › Makaleler › Aileler İçin Öne çıkan snippet'ler hakkında • Geri bildirim Kayıt Ücretleri | İstek Okulları: Mutlu ve Başarı Öğrencilerin Okulu https://www.istek.k12.tr › kayit-ucretleri E-BÜLTENE KATILIN ! İSTEK Okulları ile ilgili en güncel haber ve yeniliklerden ilk siz haberdar olun. Kayıt Ol. İndirimli Kayıtlar - Kayıt | İstek Okulları: Mutlu ve Başarı ... https://www.istek.k12.tr › indirimli-kayitlar Peşin ödeme indirimi bütün indirim ve burslarla beraber uygulanacaktır. Bunlar dışında birden fazla indirime hak kazanan öğrenciler için sadece en yüksek ... İstek Yalova Okulları Fiyat İstek Yalova Okulları fiyat haritası İSTEK Okulları Yalova / ACAR Kampüsü 3,4(5) · Özel Okul Özden, Gaziler Cd no 5 · (0226) 811 58 28 Açık ⋅ Kapanış saati: 17:00 Web sitesi Yol tarifi İSTEK Okulları Yalova / Liman Kampüsü 5,0(2) · Özel Okul Liman Sk. No:14 · (0226) 811 58 28 Web sitesi Yol tarifi Uzmanlar Koleji & Yalova Kolej & Yalova Özel Okul 3,9(25) · Okul Merkez Mahallesi Yayla caddesi no :15 Kadıköy · (0226) 811 62 11 Kapalı ⋅ Açılış saati: 08:00 Web sitesi Yol tarifi Kullanıcılar bunları da sordu Istek okulları bursluluk sınavı 2022 ne zaman? Istek okullari ozel mi? Kaç tane istek okulu var? Istek anaokulu kaç yaş? Geri bildirim İSTEK Okulları YALOVA http://www.istekyalova.com www.istekyalova.com sitesinden İstek Yalova Okulları fiyat ISTEK Okulları istekyalova.com 0226 811 58 28. ‎Anadolu Lisesi · ‎İnsan Kaynakları · ‎Anaokulu ISTEK Okulları istekyalova.com http://www.istekyalova.com › iletisim www.istekyalova.com sitesinden İstek Yalova Okulları fiyat Liman Sk. No:4 Dereağzı Mevkii YALOVA; 0226 811 58 28; Mobil; 0533 380 85 08; Faks; 0226 811 58 32. İSTEK Okulları Yalova / ACAR Kampüsü. Erken Kayıt Avantajları - İSTEK Yalova Okulları http://www.istekyalova.com › ErkenKayit www.istekyalova.com sitesinden İstek Yalova Okulları fiyat İSTEK Okulları Fiyatları istek koleji ücretleri · Yalova Kolej indirimler özel okul servis ücretleri istek vakfı okulları ödeme avantajları · SOSYAL AĞLAR. İstek Vakfı Okulları - Şikayetvar https://www.sikayetvar.com › istek-vakfi-okullari 28 Şubat 2022 tarihinde erken kayıt için okulun bize verdiği ödeme planı ile iki çocuğumun erken kayıtlarını yapmak içi bankaya yatırdığım ücret dekontlarını da ... Kullanıcı oyu: 2,1 · ‎11 inceleme İstek Okulları ve Fiyatları - Dogruokul.com https://www.dogruokul.com › istek-vakfi-okullari İstek Koleji Belde Fen Lisesi fiyatları, fiyat listesi, bursluluk sınavı, taban puanı, online randevu ve okul hakkında yorumları okumak için tıklayınız. İNCELE. İstek Okulları 2022 Fiyat Listesi - Okulbul.com https://www.okulbul.com › istek-okullari-fiyatlari İstek Okulları 2022 Fiyatlarını, kampüslerini inceleyebilir, veli ve öğrenci yorumlarını okuyup, okul aktivitelerini, sosyal tesislerini, fiyat listesi, ... İSTEK Okulları Yalova (@istekyalova) • Instagram photos and ... https://www.instagram.com › i... · Bu sayfanın çevirisini yap 1173 Followers, 19 Following, 1264 Posts - See Instagram photos and videos from İSTEK Okulları Yalova (@istekyalova) İlgili aramalar istek.çanakkale fiyat listesi İstek Vakfı fiyat İstek Mersin Okulları fiyat İstek Okulları lise fiyat İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 İstek Okulları Gaziantep fiyat İstek Okulları burs oranları İSTEK Vakfı Okulları istek okulları, lgs başarısı istek okulları fiyat 2022-2023 istek.k12.tr giriş İstek Okulları BURSLULUK Sınavı Sonuçları İstek VAKFI iletişim İstek Okulları BURSLULUK Sınavı 2022 Sonuçları İstek Okulları SINAV SONUÇLARI İstek Okulları Gaziantep Öğretmen Kadrosu İSTEK Okulları, 104 öğrencisinin yüzde 1'lik, 188 öğrencisinin yüzde 2'lik, 398 öğrencisinin yüzde 5'lik dilime girdiğini duyurdu. LGS'de Türkiye birincisi olan İSTEK Atanur Oğuz Okulları öğrencisi Meliz Hazal Aygül, başarısının sırrını şu sözlerle anlattı: “Ortaokulda müzik, felsefe ve tarihe ilgi duymaya başladım.17 Tem 2020 LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldular https://www.dha.com.tr › Gündem Öne çıkan snippet'ler hakkında • Geri bildirim Haberler | İstek Okulları: Mutlu ve Başarı Öğrencilerin Okulu https://www.istek.k12.tr › haberler 5. · LGS Başarınızı Ödüllendiriyoruz · lgs 2022 · 100 Soruda Edebiyat Yarışması · İSTEK Okulları Girş Sınavı Sonuçları Açıklandı · İSTEK OKULLARI ANAOKUL-İLKOKUL ... lgs 2021 gurur tablomuz - İstek Okulları https://www.istek.k12.tr › haber › lgs-2021-gurur-tablo... E-BÜLTENE KATILIN ! İSTEK Okulları ile ilgili en güncel haber ve yeniliklerden ilk siz haberdar olun. Kayıt Ol. istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görseller 1915 çanakkale haberler istek afyon bilge kağan istek 1915 acıbadem okulları istek acıbadem atanur oğuz afyon okullari fen lisesi istek k12 istek bilge bursluluk sınavı istek uluğbey istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu istek okulları, lgs başarısı ile ilgili görsel sonucu Tümünü görüntüle Geri Bildirim Tümünü görüntüle İstek Okulları - 2020 LGS sınavında tüm soruları doğru... https://www.facebook.com › istekokullari1985 › posts 2020 LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla Türkiye birincisi olan İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu öğrencimizi kutlar başarılarının... İstek Okulları - LGS Başarınızı Ödüllendiriyoruz Burslar ... https://m.facebook.com › istekokullari1985 › photos Tüm burslar velilerin başarı taahhütnamesi imzalamasından sonra geçerlilik kazanır. Peşin ödemelerde %3 indirim uygulanır (Sadece okul açılışına kadar yapılan ... İstek Vakfı Okulları - 2/4 - Şikayetvar https://www.sikayetvar.com › istek-vakfi-okullari İstek Vakfi Okullarının anlaşmalı yemek firmasi ABC Gurme, hizmet alamadıkları için öğrencilerine ücret iadesi yapmamaktadır. İstek Okullari yonetimi, velilerin ... Kullanıcı oyu: 2,1 · ‎11 inceleme İLK YILIMIZDA BÜYÜK BAŞARI - İSTEK Kuşadası Okulları https://istekkusadasiokullari.com › ilk-yilimizda-buyuk-... 25 Eki 2021 — Tüm yıl boyunca LGS sınavı için çok çalışan, emek veren ve yorulan öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını aldılar. İstek Denizli Okulları (@istekdenizliokullari) • Instagram ... https://www.instagram.com › istekdenizliokullari İSTEK Denizli Ortaokulu öğrencileri 4-17 Temmuz tarihleri arasında Londra'da on beş gün. LGS Başarınızı ödüllendiriyoruz. Randevu ... ISTEK Okulları istekyalova.com http://www.istekyalova.com ISTEK Okulları istekyalova.com 0226 811 58 28. ... 8. sınıf öğrencileri LGS öncesi stres attı. Öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz. İlgili aramalar istek okulları fiyat 2022-2023 İstek Okulları üniversite başarısı İstek Okulları lgs başarısı 2022 Yalova istek koleji İstek Okulları Yorum istek okulları fiyat 2021-2022 istek okulları - yks sonuçlari 2021 istek okulları - yks sonuçlari 2022 istek okulları - yks sonuçlari 2023 istek okulları - yks sonuçlari 2024 istek okulları - yks sonuçlari 2025

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji