Corona Virus Covid-19 Bilgilendirme

İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Çin merkezli gelişen ve dünyanın birçok ülkesine yayılan Covid-19 koronavirus salgını ile ilgili okulumuzda aldığımız önlemleri ve önerilerimizi bu bültende bulabilirsiniz.

Corona Virus Covid-19 Bilgilendirme
arama sonuçları

Corona Virus Covid-19 Bilgilendirme

Çin merkezli gelişen ve dünyanın birçok ülkesine yayılan Covid-19 koronavirus salgını ile ilgili okulumuzda aldığımız önlemleri ve önerilerimizi bu bültende bulabilirsiniz.

Velilerimizin Alabileceği Önlemler

 

Korona Virüsün Yarattığı Kaygı Yönetimi Konusunda Çocuklarla Nasıl Konuşulmalıdır?

Çocukların «Korona virüs nedir?» sorularını aşağıdaki gibi yanıtlayabilirsiniz.

Korona virüs, insanları hasta hissettirebilen bir tür mikroptur. Grip hastalığının (siz / sınıf arkadaşınız / çocuğunuzun tanıdığı herkes) nasıl hissettiğini hatırlıyor musun? Grip olmak ile benzerlik gösterebilir. Bazı insanlar kendilerini biraz hasta hissederler. Bazı insanlarda ise ateş, öksürük ve solunum zorluğu olur. Bazen bu öksürük kolayca nefes almayı zorlaştırabilir. Bu nedenle en temel belirti yüksek ateş ve öksürüktür diyebiliriz. Ancak her ateş ve öksürük korona virüs nedeni ile olmayabilir. Bu konuda sağlık kuruluşları bize en iyi şekilde yardımcı olmak için vardır.

Korona virüse nasıl yakalanırız?

Virüs, grip veya soğuk algınlığı veya öksürük gibi yayılır. Korona virüsü olan bir kişi hapşırır veya öksürürse, vücudun içindeki mikroplar vücudun dışına gelir.

Alınabilecek tedbirler hakkında konuşun.

Neden bazı insanlar maske takıyor? Ben de maske takmalı mıyım?

Maskeler, mikropları başkalarına bulaştırma riski olan hasta insanlar içindir. Ancak bizim şimdilik maske takmanıza gerek yok. Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) sadece öksürme veya hapşırma durumunda veya COVID-19 (Korona virüs) olan birine bakıyorsanız maske takmanızı öneriyor.

Çocukların Korona virüsten insanlar ölebilir mi? sorusunu aşağıdaki ilkeler çerçevesinde açıklayabilirsiniz

Virüse yakalayan çoğu insan, tıpkı gripte olduğu gibi ölmedi. Doktorlar hasta hisseden herkese yardımcı olmak ve onları tedavi etmek için çok çalışıyorlar. Herkesin ihtiyaç duyduğu yardımı aldığından emin olmak ve virüsün yayılmasını önlemek istiyorlar. Önemli olan, sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam etmeniz ve korona virüsile ilgili tedbirli olmanız ancak aşırı endişe ve paniğe kapılmamanızdır. (Bir rutinin sürdürülmesi çocuklara güvenlik duygusu sağlayabilir).

Sakinlik ve Soğukkanlılık Konusunda Çocuğa Model olmak

Öncelikle kaygının bulaşıcı olduğunu unutmayalım. Çocukların duyguları ebeveynlerin duygularından beslenir. Yetişkinler olarak bizim yüksek düzeyde kaygımız var ise bu çocuklara geçecektir. Bu nedenle endişeli olsanız da, virüs hakkında konuşurken sakinliği modellemek önemlidir.Çocuklar bu virüsten ne kadar endişelenmeleri gerektiği konusunda özellikle çevrelerindeki yetişkinleri referans alacaklardır.

Endişeye neden olmadan bilgilendirmek, kaygısı normal sınırlarda tutmak

Güvenilir olmayan bilgi ve haberden korumak

Endişeli çocukla empati kurmak, bilgilendirmek, şimdiye odaklanmak, abartmadan alınması gereken tedbirleri konuşmak önemlidir.

Konuşurken kaygılanmasına saygı duyduğunu belirtmek için ““Yeni bir hastalık ortaya çıktığında, o hastalık hakkında her şeyi bilmediğimiz korkutucu olabilir”, «“ Bu virüs için endişelendiğini görebiliyorum» vb. şeyler söyleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak «Korona virüsü olan insanlar için çok kötü hissediyoruz, ancak günümüzde kalmamız ve sağlıklı olduğumuzu anlamamız gerekiyor.”

Ancak bunlara rağmen endişeler çocukların günlük işlevselliğini bozmaya başladı ise örneğin uyku sorunları yaratıyor veya okula devam etmeyi etkiliyorsa, bir profesyonelden yardım istemek en doğrusu olacaktır.

Korona virüs ile ilgili kontrolümüz içinde ve kontrolümüz dışında olan şeyler olduğunu açıklayın

Örneği “Bu virüs insanların sağlığını etkiliyor, ancak onu alabileceğimizden endişe etmek bize yardımcı olmuyor. İyi hijyene odaklanmalıyız, bu da özellikle ellerimiz sabunla en az 20 sn yıkmamak demektir. Ayrıca şu anda gerçek olana odaklanmamız gerekiyor ve şu anda sağlıklı olduğumuz ve bunu koruma için tedbirler almalıyız. ”

Geçmişte de benzer virüsler olduğunda bir bilim insanlarının buna çözüm bulunduğunu açıklayabilirsiniz

Örneğin “Daha önce başka kötü virüslerimiz vardı kuş gribi, domuz gribi gibi ancak her seferinde bilim insanları virüsü kontrol altına aldı ve bizlere virüslerin nasıl ele alınacağı hakkında çok şey öğretti.”

Açıklamalarınızda olasılık ve istatistikleri kullanın.

Örneğin “Türkiye’de yaklaşık 82 milyon insan yaşıyor ve şu anda birkaç kişi Corona virüse sahip, bu yüzden ülkemizde yayılma hızı düşük.”

İlgili bağlantı
http http://www.istekyalova.com/Detay9617

Görseller
Video Blog
Diğer başlıklar Önerilen başlıklar
Bilişim PARK © 2024
İSTEK Okulları istekyalova.com
Çocuklarınızla ev ortamında oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici geleneksel çocuk oyunları.

TUZ BUZ OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş ve üzeri.


Kaç kişi ile oynanır? 
2 kişi ve üzeri.

Oynamak için neler gerekir?
Herhangi birmalzeme gerekmemektedir.

Çocuğa neler kazandırır?
Dikkati geliştiren bir oyundur.

Nasıl oynanır?
Bu oyun sıralı ya da daire şeklinde oturarak oynanır. Tempolu bir şekilde iki defa bacaklara ellerle vurulur. İki defa el çırpılır ve iki defa parmaklar şıklatılır. Bu sırada “Tuz Buz” denir. Sıradaki oyuncu ise kelimelerin yerini  değiştirerek “Buz tuz”, bir sonraki oyuncu ise “Tuz buz” der. Şaşıran olursa ceza olarak istediği bir taklit yapar.

SESSİZ SİNEMA OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş ve üzeri.

Kaç kişi ile oynanır?
2 kişi veya grupla.

Oynamak için neler gerekir?
Herhangi bir malzeme gerekmemektedir.

Çocuğa neler kazandırır?
Dikkati,hafızayı, hayal gücünü geliştiren bir
oyundur.

Nasıl oynanır?
Öncelikle eşit sayıya sahip iki grup oluşturulur. Gruplardan biri bir film adı bulur ve diğer gruptan bir oyuncunun kulağına bu adı söyler. O oyuncu kendi grup arkadaşlarına hiç konuşmadan sadece hareketlerle bu filmi anlatır. Kendisine verilen sürede grup arkadaşları bu filmin adını bilirse o grup kazanır. Anlatan kişi konuşamaz. Sadece jest ve mimikleriyle filmi anlatmak zorundadır. Önce filmin kaç kelimeden oluştuğu, “Yerli mi?, Yabancı mı?” olduğu anlatılır.

Bu yapılırken parmaklarla kelime sayısı gösterilir. Kaçıncı kelimeyi anlattığı, oyuncu yine parmaklarla gösterilerek ifade eder. Yerli film anlatılıyorsa baş parmak yukarı, yabancı film anlatıyorsa baş parmak aşağı doğru tutulur.
Grubun tahmin ettiği kelime, anlatılan kelimeye yakın ya da eş anlamlıysa iki işaret parmağı birbirine sürtülür. Kelime doğru ama eki varsa iki işaret parmağı birbirine kanca gibi geçirilir. İlk grup oyuncusu anlattıktan sonra, sıra diğer gruptan bir oyuncuya geçer.

DEFİNE BULMACA OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
7 yaş ve üzeri.

Kaç kişi ile Oynanır?
2 kişi ve üzeri.

Oynamak için neler gerekir?
Not kağıtları, kalem.

Nasıl Oynanır?
Evin bir yerine define sandığı (bir oyuncak vb.) saklanır. Çocuklarınızın bu define sandığına ulaşması için yapışkan not kağıtlarına yönergeler, ipuçları yazılır. Bu kağıtlar evin çeşitli bölgelerine yapıştırılır. Her bir ipucu bir sonraki ipucuna nasıl gidileceğini anlatır ve en sonunda ipuçlarını çözen, define sandığına ulaşır.

SICAK-SOĞUK OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş +

Kaç kişi ile oynanır?
2 kişi ve üzeri

Oynamak için neler gerekir?
Evde bulunan eşyalar.

Çocuğa neler kazandırır?
Mesafe algısı, dikkat ve yönergeleri değerlendirerek sonuca ulaşma becerisini
geliştirir.

Nasıl oynanır?
Evde bulunan bir nesne (oyuncak, kalem, kumanda vb.) evin bir yerine saklanır. Çocukların ulaşabileceği ve tehlike arz etmeyen bir yer seçilir. Sonra çocuğunuzdan bu nesneyi araması istenir. Arama esnasında çocuğunuz saklanan nesneye yaklaştığında “sıcak”, uzaklaştığında ise “soğuk” diyerek nesneyi bulması sağlanır. Bu oyun el çırparak da oynanabilir. Saklanan nesneye yaklaşınca el çırpmayı hızlandırıp uzaklaştıkça yavaşlatabilirsiniz. Nesne bulunduğunda arama işlemi sırayla diğer oyunculara geçer.

Diğer oyunlar için aşağıdaki  .pdf uzantılı dokümanları inceleyiniz.

Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

protein tanımı cocuklar uzatan egitim 2 18.1 % istekobs.com 1 9 % istek kabul sınavı 1 9 % paccal kamyon 1 9 % ayin evreleri 1 9 % istek.obs 1 9 % ayin dort ana evresi 1 9 % solmayan çiçek mail 1 9 % elif.kilic.yo.11@istek.k12.com. yalova 1 9 % 7/b mat güneşin büyüklüğü ve güneş sistemindeki ve öbür gezegenlerin adı ve büyüklükleri 3 23 % solmayan çiçek mail 2 15.3 % pascal prensibi 1 7.6 % 4 sınıf suda yüzen ve batan maddeler konu anlatımı pdf 1 7.6 % suda yüzen maddeler sunum 1 7.6 % 895028227464 1 7.6 % doğal unsurlar ve beşeri unsurlar 1 7.6 % akbim obs giriş istek 1 7.6 % akbim obs giriş 1 7.6 % ayın ana evreleri ergenlik dönemi sunu 1 14.2 % perspektif cizimi 1 14.2 % matematik açıları ölçme 4.sınıf 1 14.2 % istek vakfı ortaokul soruları 1 14.2 % jpeg 23 nisan ataturk 1 14.2 % http //www.istekyalova.com/obs 1 14.2 % www. - . / % % ! &/5&5353 35& &5&00rhclhex_z_hx29asihzlc7pziruejwbltwytkmf59pheaaukiealw_wcb ayın evreleri neden yirmi dokuz gün su döngüsü bilgi 1 3 % istek obs 1 3 % 2177061333152 1 3 % 4303002456054 1 3 % akbim obs kuşadası istek 1 3 % yks sınava ne götür meliyim fidel arjen güneş istek okulları çalışma alışkanlıkları değerlendirme ölçeği 1 16.6 % ayın ana ve ara evreleri nelerdir 1 16.6 % 7bv ingilizce 1 16.6 % ay dunya etrafindaki 27 gun 8 saate tamemlerken ay in evrelerinin tamamamlanmasi icin gecen sure 29 gun 12 saatti aradaki iki gun 4 saatlik farkin sebebi nelerdir 1 16.6 % hangi cisimler suda batmaz 1 16.6 % ayın ana evreleri bugün ay hangi evrede 2 40 % dolunay evresi 1 20 % ayın son dördünü 1 20 % ayın ana evreleri louis braille özet 1 25 % suratlar 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % son dördün evresinden sonra hangi evre gelir ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % louis braille özet 1 25 % suratlar 1 25 % son dördün evresinden sonra hangi evre gelir

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji