İSTEK Okulları istek koleji

Yalova Kolej özel okul istek vakfı okulları

Türkiye'nin en başarılı öğrencileri, İSTEK KOLEJİ, istek Kolej, özel okul. en başarılı eğitim kurumu. Kazananların tam listesi. Burs ve sınav sonuçları.

Çocuklarınızla ev ortamında oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici geleneksel çocuk oyunları.

Her Güne Bir Oyun
hangi okullar daha başarılı? İngilizce dışında hangi yabancı diller var?

Her Güne Bir Oyun

Çocuklarınızla ev ortamında oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici geleneksel çocuk oyunları.

TUZ BUZ OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş ve üzeri.


Kaç kişi ile oynanır? 
2 kişi ve üzeri.

Oynamak için neler gerekir?
Herhangi birmalzeme gerekmemektedir.

Çocuğa neler kazandırır?
Dikkati geliştiren bir oyundur.

Nasıl oynanır?
Bu oyun sıralı ya da daire şeklinde oturarak oynanır. Tempolu bir şekilde iki defa bacaklara ellerle vurulur. İki defa el çırpılır ve iki defa parmaklar şıklatılır. Bu sırada “Tuz Buz” denir. Sıradaki oyuncu ise kelimelerin yerini  değiştirerek “Buz tuz”, bir sonraki oyuncu ise “Tuz buz” der. Şaşıran olursa ceza olarak istediği bir taklit yapar.

SESSİZ SİNEMA OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş ve üzeri.

Kaç kişi ile oynanır?
2 kişi veya grupla.

Oynamak için neler gerekir?
Herhangi bir malzeme gerekmemektedir.

Çocuğa neler kazandırır?
Dikkati,hafızayı, hayal gücünü geliştiren bir
oyundur.

Nasıl oynanır?
Öncelikle eşit sayıya sahip iki grup oluşturulur. Gruplardan biri bir film adı bulur ve diğer gruptan bir oyuncunun kulağına bu adı söyler. O oyuncu kendi grup arkadaşlarına hiç konuşmadan sadece hareketlerle bu filmi anlatır. Kendisine verilen sürede grup arkadaşları bu filmin adını bilirse o grup kazanır. Anlatan kişi konuşamaz. Sadece jest ve mimikleriyle filmi anlatmak zorundadır. Önce filmin kaç kelimeden oluştuğu, “Yerli mi?, Yabancı mı?” olduğu anlatılır.

Bu yapılırken parmaklarla kelime sayısı gösterilir. Kaçıncı kelimeyi anlattığı, oyuncu yine parmaklarla gösterilerek ifade eder. Yerli film anlatılıyorsa baş parmak yukarı, yabancı film anlatıyorsa baş parmak aşağı doğru tutulur.
Grubun tahmin ettiği kelime, anlatılan kelimeye yakın ya da eş anlamlıysa iki işaret parmağı birbirine sürtülür. Kelime doğru ama eki varsa iki işaret parmağı birbirine kanca gibi geçirilir. İlk grup oyuncusu anlattıktan sonra, sıra diğer gruptan bir oyuncuya geçer.

DEFİNE BULMACA OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
7 yaş ve üzeri.

Kaç kişi ile Oynanır?
2 kişi ve üzeri.

Oynamak için neler gerekir?
Not kağıtları, kalem.

Nasıl Oynanır?
Evin bir yerine define sandığı (bir oyuncak vb.) saklanır. Çocuklarınızın bu define sandığına ulaşması için yapışkan not kağıtlarına yönergeler, ipuçları yazılır. Bu kağıtlar evin çeşitli bölgelerine yapıştırılır. Her bir ipucu bir sonraki ipucuna nasıl gidileceğini anlatır ve en sonunda ipuçlarını çözen, define sandığına ulaşır.

SICAK-SOĞUK OYUNU
Hangi yaş grubu için uygundur?
6 yaş +

Kaç kişi ile oynanır?
2 kişi ve üzeri

Oynamak için neler gerekir?
Evde bulunan eşyalar.

Çocuğa neler kazandırır?
Mesafe algısı, dikkat ve yönergeleri değerlendirerek sonuca ulaşma becerisini
geliştirir.

Nasıl oynanır?
Evde bulunan bir nesne (oyuncak, kalem, kumanda vb.) evin bir yerine saklanır. Çocukların ulaşabileceği ve tehlike arz etmeyen bir yer seçilir. Sonra çocuğunuzdan bu nesneyi araması istenir. Arama esnasında çocuğunuz saklanan nesneye yaklaştığında “sıcak”, uzaklaştığında ise “soğuk” diyerek nesneyi bulması sağlanır. Bu oyun el çırparak da oynanabilir. Saklanan nesneye yaklaşınca el çırpmayı hızlandırıp uzaklaştıkça yavaşlatabilirsiniz. Nesne bulunduğunda arama işlemi sırayla diğer oyunculara geçer.

Diğer oyunlar için aşağıdaki  .pdf uzantılı dokümanları inceleyiniz.

İSTEK Okulları istekyalova.com
Görseller
Dokümanlar
Video Blog
menu
Bilişim PARK © 2022
İSTEK Okulları istekyalova.com
Tanışma oyunları ile eğlendik, hikaye saati etkinliğinde kaynaştık.
Üniversite Hazırlık
En başarılı lise
Lise hazırlık
Anadolu Fen Liseleri
LGS YGS TEOG
Neva Pharse + auto keywords oracle data source +

gunes sisteminde bulunan gezegen ve yildizlar 5 19.2 % istek vakfi yalova 5 19.2 % istek yalova 3 11.5 % http //www.istekyalova.com/detay4671 3 11.5 % amazon 2 7.6 % yalova bahcesehir koleji 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/sitemap 1 3.8 % sekiller 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay2507 1 3.8 % ödev yapam sorumluluk ilie ilgili fotograflar animasyon 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay5841 1 3.8 % http //www.istekyalova.com/detay4724 1 3.8 % istek obs istek vakfı sentez yalova 1 16.6 % ilkdordun 1 16.6 % obs.istek.k.12.tr 1 16.6 % matematik 8a 1 16.6 % son dördünde ay nasil olur 1 16.6 % ağza parmak çocuk ilgisizlik Online dil kursu ücretsiz Yurtdışı dil eğitimi fiyat Online dil eğitimi yurtdışı dil eğitimi - ekşi Bursa yabancı dil Kursları fiyatları Yabancı Dil Kursları Fiyatları Yurtdışı dil eğitimi Fiyatları 2021 Almanca dil kursları son dördün evresinden sonra hangi evre gelir 1 25 % louis braille özet 1 25 % ayın iki ana evresi arasında geçen süre 1 25 % suratlar

Bedrettin Dalan, istek vakfı, Mesut Acar, özel okul harçları. burs veren okullar. eğitim ücretleri. yıllık ne kadar. özel okullar kaç para? özel okul fiyatları. konu anlatımı sunum ders ödev + İSTEK Yalova Ayın evreleri, fen bilimleri deneyleri, ders anlatımı, konular, ödev, soru ve cevaplar, cevap anahtarı, kazananların tam listesi, pascal, parabol, einstein, toefl, bbc, cambridge, stanford, yale, preston, mit, new york, boston TRset sondaj sonu bugüne kadar Türkiye birincisi olan öğrenciler. En çok üniversite kazandıran şehir. Okuma oranı en yüksek kent. Özel okul ücretleri. Fiyat listesi. Yemek listeleri. Başarılı öğrenciler. Öğretmen ilanları. İş başvurusu. İnsan kaynakları. Maaşlar kampüs adresleri. hangi şehirde İSTEK istek ISTEK ıstek hangi okullar var.
Yalova'nın En Başarılı Okulu
Yalova'nın en başarılı koleji